Exploratory drilling wall©

Аналіз стану будівлі

Належний аналіз стану будівлі є основою для будь-якої рентабельної санації на тривалий час

Базові визначення

Для розробки відповідної концепції санації слід визначити причини та ступінь пошкодження будівлі, правильно їх виміряти та задокументувати. Основна увага приділяється шкідливим солям і вологості будівельних матеріалів, а також будівельно-фізичні граничні умови. В залежності від специфічних даних будівлі, неважливо, чи це підвал односімейного будинку чи історичний склепінчастий підвал, можна планувати рентабельну санацію.

Взяття проб

Правильні результати досліджень потребують цілеспрямованого взяття проб. Досліджуються зразки різних видів пошкоджень, будівельних матеріалів та їх елементів. Для того щоб виявити неоднорідність поперечного перерізу кладки, зразки повинні мати достатній розмір. Зразки беруть по вимірювальних осях на різній висоті (профіль висоти) та глибині (профіль глибини). Так визначається інформація про розподіл вологи та шкідливих солей у кладці; причини пошкоджень стають очевидними.

Дослідження причин

Обидва способи ще не виявляють причини проникнення вологи або ступеня зволоження.

Для цього потрібні додаткові дані вимірювань та контрольні величини:

Важливим параметром є максимальне капілярне водопоглинання. Це кількість води, яку зразки висушеного будівельного матеріалу можуть поглинати капілярною дією максимально завдяки вмісту пор або геометрії пор при зберіганні у воді.

Для визначення максимального водопоглинання весь простір пор заповнюється водою під тиском.

Рівень зволоження не дозволяє впенено зробити висновок про причину проникнення вологи. Незрозуміло, чи волога з рідкої фази мігрувала капілярно, чи вона - принаймні частково - була поглинута гігроскопічно з навколишнього повітря. Визначення можливе лише в процесі виключення: в одній або декількох точках гігроскопічне поглинання вологи вимірюється шляхом витримки зразків висушеного будівельного матеріалу протягом тривалого часу при постійній температурі в кліматичній камері специфічної відносної вологості. При візуальному збільшенні ваги визначається гігроскопічне поглинання вологи.

В деяких випадках в якості додаткової причини вологості слід враховувати утворення конденсату на поверхнях кладки. Його вплив можна оцінити шляхом визначення кліматичних умов приміщення (відносної вологості і температури повітря), а також температури поверхні. Точні свідчення, однак, можливі тільки в тому випадку, якщо дані про клімат реєструються протягом тривалих періодів часу.